Vize bölümü ek belgedeki soruların cevaplanmasına neden ihtiyac duyuyor?

Ek olarak dolduracağınız form turistik veya ziyaret vize müracaatınız hk daha sağlıklı değerlendirmemiz ve karar vermemizi sağlıyacaktır.

Formu münkün oldugu kadar eksiksiz doldurunuz. Bu form olmadan yaptığınız müracaatlar işlem süresini uzatabilecektir, aynı zamanda ek bilgi istemek zorunda kalabiliriz.

Vizeniz başka bir Schengen Ülkesinin dış temsilciliği tarafından verildi. Bu vize ile Almanya`ya da gidilebilir mi?

Evet. Schengen Vizesi (vize etiketi üstünde şöyle yazar: “Schengen Devletleri için geçerlidir” Bu cümle vizeyi veren ülkenin dilinde yazılıdır) veya diğer bir üye devlet için ikamet izni olan veya D kategorisinde ulusal bir vizeye sahip kişiler vizenin geçerlilik süresi elverişli olması şartıyla 6 aylık zaman diliminde 90 günü aşmamak kaydıyla bütün Schengen Bölgesinde ve dolayısıyla Almanya`da da kalabilirler.

Yalnız asıl gidilecek hedef ülke hangisiyse, vizenin de o ülkenin dış temsilciliğinden temin edilmesi gerekmektedir. Bu çerçevede giriş ve çıkışın yapıldığı yer önemli değildir.

Schengen kuralları gereği seyahat edecek olan herkesin Schengen Bölgesinde kalmak istediği süreyi kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası yaptırdığını belgelemesi gerekmektedir.

Bu kural Alman vatandaşlarının yakınları için de geçerlidir. Yalnızca başka AB/AET devletlerinin (Almanya haricinde) vatandaşlarının eşleri ve 21 yaşına kadar olan çocukları Avrupa hukuku açısından bu kuraldan muaftırlar.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun; Almanya Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin!